Πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή (03/08) η ορκωμοσία των νεοσυλλέκτων στην 124 ΠΒΕ Τρίπολης. Η τελετή ορκωμοσίας έγινε παρουσία του Αρχηγού ΓΕΑ, Αντιπτέραρχου κ.Χρήστου Χριστοδούλου, ο οποίος και έδωσε 13 ημέρες άδεια στους αεροπόρους.
Την τελετή και τις ασκήσεις ακριβείας από ομάδα νεοσύλλεκτων, τις παρακολούθησαν εκπρόσωποι της τοπικής αυτοδιοίκησης, γονείς και συγγενείς των σμηνιτών.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου
Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.