Την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2018 στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος πραγματοποιήθηκε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας της ενορίας της Αγίας Τριάδος από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αργολίδος Νεκτάριο ο οποίος και μίλησε με επίκαιρο θέμα.
Στην εκδήλωση συμμετείχε η χορωδία του Επιμορφωτικού Συλλόγου Αγίας Τριάδος με επίκαιρες μελωδίες και κάλαντα.
Στο τέλος της εκδήλωσης ο εφημέριος του ναού πρωτοπρεσβύτερος π. Γεώργιος Μητροσύλης ευχαρίστησε τον Μητροπολίτη Αργολίδος για την τιμή που έκανε και παραβρέθηκε στην εκδήλωση της ενορίας, καθώς κι όλους που παραβρέθηκαν.
Ο Ιερέας π. Γεώργιος δώρισε σε όλα τα μέλη της χορωδίας από ένα βιβλίο του Μητροπολίτη Αργολίδος με τον βίο του Άγιου Νικηφόρου του Λεπρού.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δ. Κωστούρος, Ιερείς, δημοτικοί σύμβουλοι, το τοπικό συμβούλιο, ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΝ Α. Λυκομήτρος και πάρα πολύς κόσμος.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου
Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.