Την Τρίτη 2 Ιανουαρίου 2018 τελέστηκε Αγιασμός για την νέα αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Ιερού Ναού των Τριών Ιεραρχών Κάντιας.
Τον αγιασμό τέλεσε ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος, όπου παρευρέθηκαν ο δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Κωστούρος, ο περιφερειακός σύμβουλος Ιωάννης Σαρρής, οι αντιδήμαρχοι Γιώργος Καχριμάνης και Σταύρος Γαβρήλος, η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΤ Νάντια Αναστασίου και ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Ναυπλίου κύριος Παύλος Χρηστίδης.
Αμέσως μετά, ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης, ευλόγησε τη Βασιλόπιτα του Εξωραϊστικού και Μορφωτικού Συλλόγου Κάντιας.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου
Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ' αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.